Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 269 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


voldemort

sobota, 29 marca 2008 19:21


Wszystko o Lordzie Voldemorcie ( Tom Riddle)

Dzieciństwo

Tom Marvolo Riddle urodził się 31 grudnia 1927 roku. Jego matka, Meropa Gaunt, była czarownicą, która zakochała się bez pamięci w mugolu Tomie Riddle'u. Ponieważ był on dość przystojny, a sama Meropa oprócz swoich zdolności nie była urodziwa. Dlatego też podała mu napój miłosny, aby ten zwrócił na nią uwagę. Wg Albusa Dumbledore'a[1] musiała ona okresowo podawać mu kolejne dawki, aby czar nie prysł, jednakże w pewnym momencie zaprzestała tego myśląc, że skoro poczęli dziecko i spędzili razem sporo czasu naprawdę się w niej zakochał. Niestety nadzieje okazały się płonne, gdyż Tom Riddle natychmiast ją wtedy opuścił i już nigdy nie wrócił. Stąd mimo swych przekonań Voldemort był czarodziejem półkrwi.

Opuszczona matka Toma tułała się nie mogąc odnaleźć się w stracie bliskiej jej osoby. Dumbledore, podejrzewał, że mogła stracić swe magiczne zdolności, lub zaprzestała ich używania, po tym jak została odtrącona przez ukochanego. Gdy zbliżał się czas rozwiązania, przedała medalion Slytherina (późniejszy horkruks) Burkesowi (ze sklepu "Borgin & Burkes"). Zarobiłą 10 galeonów i udało się jej odnaleźć sierociniec, w którym urodziła dziecko, którego poleciła nazwać właśnie Tomem Marvolo Riddlem, gdzie też zmarła w dwie godziny po porodzie. W sierocińcu, gdzie się wychowywał, chłopiec zauważył, że jest w stanie w pełniejszy sposób kontrolować rzeczywistość: sprawiać w niezwykły sposób fizyczny ból i przykrość osobom, które go denerwowały, nigdy jednak nie przyłapano go "na gorącym uczynku". Z powodu fenomenów, które działy się wokół niego bano się go, ale sam był on całkowicie przygotowany na to, aby uwierzyć że jest, jak sam to określił, "wyjątkowy".

Pierwszy, "nieszkodliwy" etap życia Toma, kończy się wizytą Albusa Dumbledore’a, pełniącego wówczas funkcję nauczyciela transmutacji w Hogwarcie, który przynosi Riddle'owi list z propozycją nauki w szkole dla czarodziejów. Chłopiec dowiedziawszy się o swym czarodziejskim pochodzeniu zapytał go o to które z jego rodziców było czarodziejem. Dowiedziawszy się, że była to matka, nie mógł w to uwierzyć, ponieważ zmarła ona w tak prozaiczny - "Mugolski" sposób, po czym zostawiła go w mugolskim sierocińcu, co kłóciło się z jego wyobrażeniem o czarodziejskiej mocy, która się w nim budziła. Już wtedy miał on wstręt do wszystkiego, co zwykłe i pospolite, dowiedziawszy się o istnieniu świata magii, również mugolskiego, stąd też jego niechęć do nieczarodziejskiego imienia "Tom".

Okres nauki

Tom Riddle rozpoczął naukę w Hogwarcie w wieku jedenastu lat. Szybko zdobył zaufanie grona pedagogicznego, które widziało w nim, wyjątkowo zdolnego i łaknącego wiedzy młodzieńca. Jedyną osobą, która mu nie ufała był Dumbledore, który widział jego niezdrowe pragnienie potęgi podczas zapoznania.

Do wyróżniających się wydarzeń należy odkrycie i otworzenie Komnaty Tajemnic w czasie piątego roku nauki, co było możliwe dzięki odkryciu, że jest on potomkiem jednego z założycieli Hogwartu, Salazara Slytherina, potężnego czarnoksiężnika. Za sprawą Bazyliszka strzegącego Komnaty spetryfikowanych zostało kilkoro uczniów, a jedna uczennica zginęła (jest nią Marta zwana później "Jęczącą Martą"). Riddle będący wówczas prefektem i wzorowym uczniem łatwo przekonał wszystkich, że odpowiedzialny za ataki jest miłośnik wszelkiego rodzaju bestii, półolbrzym Rubeus Hagrid, który został z tego powodu wydalony ze szkoły.

W szkole zaczął on gromadzić wokół siebie osoby, tak jak on pragnące zdobyć potęgę i władzę. Z powodu swoich zdolności szybko stał się ich nieformalnym przywódcą. Później grupa ta była rdzeniem przyszłych Śmierciożerców. W Hogwarcie również zaprojektował on sobie nowe nazwisko – Lord Voldemort.

Lord Voldemort 

Wraz ze wzrostem potęgi Voldemort rozpoczął wcielanie swojego planu w życie. Było nim całkowite zapewnienie sobie nieśmiertelności, podporządkowanie świata mugoli czarodziejom oraz "oczyszczenie krwi" magów. Ginęli niewinni mugole, a czarodzieje, którzy nie chcieli stanąć po jego stronie bądź otwarcie mu się sprzeciwiali byli mordowani. Jednymi z taki rodów byli McKinnon'owie (wspomiała to Lilly Potter w liscie do Syriusza w ksiedze 7). Narastało wrażenie osaczenia i nieustannego niebezpieczeństwa. Gdy sytuacja zaczęła się dramatycznie pogarszać Dumbledore, wówczas już dyrektor Hogwartu, jedyna osoba przed którą Voldemord czuł respekt, postanowił założyć organizację zwaną Zakonem Feniksa, która miała na celu zwalczanie zagrożenia płynącego ze strony Voldemorta i śmierciożerców.

Jako swój znak Śmierciożercy przyjęli tzw. Mroczny Znak, który wyglądał jak "czaszka, złożona z elementów, które przypominały szmaragdowe gwiazdy... spomiędzy szczęk wysuwał się jak język wąż" [2]. Znak ten służył jako manifestacja obecności i sposób na szerzenie paniki w formie zaklęcia morsmordre[3]. Ten sam znak w formie zaczarowanego tatuażu znajduje się też na przedramionach zwolenników Voldemorta. Jego bolesność i kolor głębokiej czerni oznacza, że Czarny Pan wzywa śmierciożercę, a dotknięcie pozwalało na danie znaku ich mistrzowi.

Załamanie potęgi 

Dowiedzawszy się o przepowiedni Syblilli Trelawney, Voldemort postanowił wyeliminować zagrożenie płynące od wybranego dziecka. Samo proroctwo dotyczyć mogło dwóch chłopców: czystej krwi Nevilla Longbottoma i półkrwi Harry'ego Pottera. Czarnoksiężnik poznał jedynie pierwszą część przepowiedni, lecz swoimi działaniami niejako ją dokończył – sprawił, że dzieckiem opisywanym w przepowiedni jest mały Potter i naznaczył go jako równego sobie. Zakochany w matce Harry'ego Severus Snape, śmierciożerca, który podsłuchał część przepowiedni prosił Voldemorta, aby ją oszczędził. Sami Potterowie świadomi zagrożenia, które nad nimi ciążyło zaczęli się ukrywać, a Snape postanowił ratować Lily Potter zwracając się do Dumbledore'a.

W wyniku nielojalności jednego z przyjaciół szkolnych Jamesa Pottera w Halloween (31 października) 1981 roku Voldemort odkrył azyl Potterów. Zabił ojca, a następnie matkę, która pragnęła raczej sama zginąć, niż gdyby miało stać się coś złego jej dziecku. Magiczna ochrona zapewniona ofiarą Lily sprawia, że Voldemort stracił niespodziewanie całą swoją złowrogą moc podczas próby zamordowania rocznego Harry'ego. Śmiercionośne zaklęcie odbiło się od dziecka, a ugodziwszy Voldemorta pozbawiło go ciała oraz cząstki duszy w nim obecnej. Jednakże dzięki horkruksom, nie zginął on całkowicie, Stął sie jednak widmem które całą siłą woli zmusząło się do istnienia. Bezbronny Voldemort zmuszony był ukryć się w puszczy albańskiej Tymczasem świat czarodziejów mógł nareszcie odetchnąć od terroru jego rządów z ulgą. Harry Potter - "Chłopec Który Przeżył", został oddany pod opiekę cioci na Privet Drive 4, by odpoczął od sławy i był dobrze wychowany.

Powrót 

Pierwszy raz spróbował tego dokonać w czerwcu 1992 roku, starając się wykraść Kamień Filozoficzny mogący posłużyć do produkcji Eliksiru życia, który miał posłużyć Voldemortowi w odzyskaniu ciała. Chciał to zrobić rękoma profesora Slatero Quirrell'a który uzyskał posadę w Hogwarcie na stanowisku obrony przed czarną magią. Był już on wtedy opentany ptrzezł Voldemorta. Tak niebezpieczne przedmioty były przekazywane pod pieczę Albusa Dumbledore'a, potężnego czarodzieja, w jedno z najlepiej strzeżonych magicznie miejsc na świecie, czyli Hogwarcie. Przejęciu Kamienia zapobiegł Harry Potter wraz z Ron'em Weasley'em i Hermioną Granger.

Kolejna okazja nadarza się w czerwcu 1993 roku, gdy za sprawą Ginny Weasley, uczennicy Hogwartu, stopniowo odzyskiwał ciało – samotna i zagubiona dziewczyna zwierzała się w starym dzienniku Riddle’a będącym zarazem jednym z horkrusów ze swoich trosk, ten zaś uzależniał ją od siebie powoli "wysysając" z niej życie. Jego plany ponownie pokrzyżował Harry Potterwraz z Ron'em Weasley'em i Hermioną Granger, który zniszczył dziennik kłem martwego bazyliszka.

Ostatecznie Voldemort za sprawą starożytnej magii odzyskał ciało pod koniec Turnieju Trójmagicznego, w czerwcu 1995Petera Pettigrew. Skoorzystajał z krwi Harrego, kości ojca i ciała sługi by się odrodzić. Peter był osobą bezpośrednio odpowiedzialną za śmierć Potterów oraz wtrącenie Syriusza Blacka do Azkabanu. Po zdemaskowaniu odszukał on Voldemorta prosząc go o ochronę[4]. roku za sprawą

Rozproszony i osłabiony Zakon Feniksa został zreaktywowany, co prawda nielegalnie bo bez wiedzy Ministerstwa Magii. Stowarzyszenie zmuszono do działania w ukryciu, głównie z powodu braku wiary Korneliusza Knot'a w powrót Voldemorta. Dzięki tak zdobytemu czasowi czarnoksiężnik miał do dyspozycji cały rok, w ciągu którego przeciągnął na swoją stronę dementorów, wilkołaków i część olbrzymów. Każda z tych społeczności miała swoje racje przyłączając się do Voldemorta: dementorzy mogli pozostać bezkarni, wilkołaki zostały odrzucone przez społeczność czarodziejów i uwierzyli, że Lord Voldemort odmieni ich życie na lepsze a olbrzymy zostały przez niego przekupione po wygnaniu ich w góry przez czarodziejów. W szeregi armii czarnoksiężnika wstąpiły również inferiusy - ożywione martwe ciała. Również wtedy doszłoi do masowych ucieczek niebezpiecznych czarodziejów z Azkabanu (w którym dementorzy są odpowiedzialni za ochronę).

W połowie 1996 roku w wyniku połączenia świadomości obecnego między nim a Harrym, Voldemort wysłał go do Ministerstwa Magii, aby zdobyć pełną treść przepowiedni, gdyż przepowiedni wysłuchać może tylko osoba, do której się ona odnosi, sam Voldemort nie mógł działać otwarcie. W ślad za nimi wysłał on tam Śmierciożerców, aby zdobyli ją po tym, jak Potter uzyska do niej dostęp. W ferworze walki przepowiednia ulega zniszczeniu, przy czym żaden ze śmierciożerców, ani nawet Harry, nie usłyszał jej treści. W Ministerstwie pojawił się wreszcie Lord Voldemort we własnej osobie. Podczas ponownej próby zabicia Harry'ego pojawił się Dumbledore wraz z częścią Zakonu Feniksa, któremu udało się go pokonać. Voldemort zmuszony zostął do ratowania się ucieczką. Tymczasem Minister Magii, aurorzy i pracownicy Ministerstwa oficjalnie uznali, po tym jak go widzieli, że ON powrócił.Podziel się
oceń
1
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 19 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  148 361  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

o GD

jeśli szukasz magi... to właśnie tu odnajdziesz swoje magiczne JA ! poczuj się jak w hogwarcie i zasmakuj przygody życia!

O mnie

Ulub.lekcja- OPCM
Ulub.zwierzę- Hipogryf
Ulub.nauczyciel- Lupin
Ulub.roślina- Tentakula
Ulub.miotła- Błyskawica
Ulub.zaklęcie- Expelliarmus
Ulub.miejsce- Ulica Pokątna

Statystyki

Odwiedziny: 148361
Wpisy
  • liczba: 70
  • komentarze: 426
Galerie
  • liczba zdjęć: 100
  • komentarze: 29
Punkty konkursowe: 131
Bloog istnieje od: 3524 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

abczdrowie

Pytamy.pl